Notice: wp_enqueue_script hatalı çağırıldı. Betikler ve stiller wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, ya da login_enqueue_scripts kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.3.0 sürümünde eklendi.) in /home/belgesel/public_html/wp-includes/functions.php on line 4152
Ağustos 2011 – Belgesel Yayıncılık

İsmail Kahraman

Araştırmacı-Gazeteci ve Belgesel Yönetmeni

       1960, Giresun’un Espiye ilçesi Soğukpınar beldesi (Dikmen Köyü)ünde doğdu. 1978 yılında Gebzede gazeteciliğe başladı. TRT, Anadolu Ajansı, Türk Haberler Ajansı ,Tercüman, Hürriyet Haber Ajansı, Türkiye, Kocaeli Gazeteleri’nin temsilcilik ve muhabirliğini yaptı. Gebze gazetesi ve Hizmet Fm’i kurdu. ” Anadolu, Hizmet, Körfez dergilerini yayımladı, Cebel-i Tarık’dan Çin Sedine Zaferlerimiz ve Şehitliklerimiz. Balkanlar, Gebze, Kocaeli, Giresun Belgesel Kitaplarını yazdı “Devr-i Alem” ve “Belgesel Yayıncılık” adı ile TGRT, TV 5, KOCAELİ TV gibi birçok ulusal kanal ile uydudan yayın yapan çok sayıda bölgesel TV kanallarında halen tarihi belgesel programlar hazırlayıp sunmakta.

*Üye Olduğu Sivil Toplum Kuruluşları :

      Anadolu Gazete Sahipleri Türkiye Temsilcisi * Avrasya Gazete, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Birliği (AGRT) Genel Başkanı* Türkiye Gazeteciler Cemiyeti * Basın Konseyi * GESİAD Yüksek İstişare Kurulu ve Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim İstişare Kurulu gibi derneklerin üyesidir.

*Aldığı Başarı Ödülleri:

       Belgesel tv programlar ile Haber ve Araştırma yazılarından dolayı ;Başbakanlık Basın Yayın Genel Müdürlüğü GAP Projesi araştırma dalında birincilik ve röportaj dalında ikincilik ödülleri ile aralarında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, TRT, Anadolu Basın Birliği, Türk Basın Birliği, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Gebze Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Türk Eğitim Sağlık ve Çevre Vakfı, Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, Anadolu Basın Birliği, Balkan Türkleri Derneği, Kartal Belediyesi ,Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği, Geneç Sanayici ve İşadamları Derenği gibi birçok basın yayın, resmi ve özel kuruluş tarafından 25 ödül ve başarı belgesi ile ödüllendirildi.

*Yurt İçi ve Yurt Dışı Gezileri

       Araştırmacı gazeteci ve belgesel yönetmeni olarak Yurt içinde 70 vilayet, Yurt dışında’da 45 ülkeyi gezip araştırma ve belgesel çekimleri yaptı. Kahraman’ın gezdiği ülkelerden bazıları ; Azerbaycan, Fransa, İtalya, Polonya, Romanya, Bulgaristan, KKTC, Abhazya, Birleşik Arap Emirlikleri, Maldiv Adaları, Singapur , Tayland, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Ukrayna, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Lüksemburg, İsviçre, Mısır, Suriye, Suudiarabistan, Malta, İtalya, Tunus, Bosnahersek, Arnavutluk, Yunanistan, Filistin,Çin,Kırım Özerk Cumhuriyeti ,Fas,Yemen ,Hindistan ,Etiyopya, Çad,Kamerun ve İsrail gibi ülkelerde araştırmacı gazeteci olarak belgesel tv programları hazırladı. Yurt içi ve yurt dışı gezileri ile ilgili İnceleme ve araştırma notları, Gebze Gazetesi ile bazı ulusal gazetelerde yayımlandı. Gezi notları Belgesel Yayıncılık tarafından ” İsmail Kahraman’la Dev-i Aleem” adı ile kitap haline getirilmekte..

        AFK Halkla İlişkiler Fakültesinde eğitim gören ve ABD Nivport Üniversitesinden mezun olan Kahraman ,Arapça ve Osmanlıca biliyor, evli ve 3 çocuk babası.

bayan | mersinescorthande.com | trt 1 canlı