2015, Ekim 2015

AK Parti Milletvekili Çakır ve MHP Milletvekili Sancaklı ile söyleşi

Siyaset eskisi gibi hareketli ve heyecanlı olmasa da siyasi çalışmalar devam ediyor. Milletvekili adayları ile sohbet edip görüşlerini öğreniyor ve kendilerini yakından da tanımaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Gazetemiz tesislerinde iki milletvekili adayı ile söyleşi yaptık.
MHP’Lİ SAFFET SANCAKLI NE DEDİ?
Önceki gün gazetemizi ilk ziyaret MHP’li Saffet Sancaklı tarafından yapılmıştı. Kendisini spor kamuoyundan tanıyordum. İlk kez yakından görüşüp, konuşma imkanı buldum. Sayın Sancaklı siyasete çok iyi ısınmış, duayen bir siyasetçi gibi Kocaeli konusuna hakim bir isim olarak karşıma çıktı. Neden siyasete girdiğini ve niçin siyasete girdiğini net bir şekilde söyleyip, “Hedefim Gençlik ve Spor Bakanlığı’dır. Bu hedefe de ulaşacağım” dedi
.
Sayın Sancaklı ile yaptığımız söyleşi www.kocaeligebze.tv adresinden de canlı olarak yayınlandı. Söz konusu söyleşiyi http://kocaeligebze.tv/v/44875/mhp-kocaeli-milletvekili-ve-adayi-saffet-sancakli-kocaeli-gebze-#.ViiiIPnhAdU adresindeki linkten izleyebilirsiniz. Sayın Sancaklı’nın gazetemize yaptığı açıklamaları özetle de sizlerle paylaşmak istiyorum.
SANCAKLI; “5-3-3 OLUR!”
1 Kasım seçimleriyle ilgili gazetemize açıklamalar yapan Saffet Sancaklı, seçim kehanetinde bulundu. Sancaklı “Kocaeli’de 5 AK Pati, 3 CHP ve 3 MHP dağılımı olur.” dedi. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, gazetemizin konuğu oldu. Sancaklı, 1 Kasım seçimleriyle ilgili değerlendirmeler yapan Sancaklı, seçim tahmininde bulunarak Kocaeli’nde dağılımın 5 AK Parti, 3 CHP ve 3 MHP şeklinde olacağını iddia eti.  İlimizden aday olmasıyla ilgili Sancaklı, “Saffet Sancaklı milli bir adam olduğu için başka yere de götürsen fazla bir şey değişmez. 3 sene önce 4 ilden sorumlu MYK üyesiydim. İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya ile ilgili çalışma yapıyordum. Daha sonra Kocaeli Büyükşehir için aday oldum. Bir önceki seçimde 63 bin olan oyu, 140 bine çıkardık. İyi bir çalışma dönemi geçirdik. 7 Haziran seçimlerinde 164 bin oy aldık. MHP son 3 seçimde oyunu artırıyor. Hep beraber çalışarak iyi bir ekip olduk. MYK üyesi gibi davranmıyorum, arkadaş gibi davranıyorum.” dedi.
SPOR BAKANI OLMAK İSTİYORUM
Hedefinin MHP iktidarında Spor Bakanlığı yapmak olduğunun altını çizen Sancaklı, “Türk futboluna siyasiler çok karıştı. Eğer hizmet etmek istiyorsanız mutlaka siyasetin bir noktasında olmanız gerekiyor. Federasyon seçimleri var ama bir kere bile hayatımda delege olmadım. Türkiye’de ki sistem bilgili insanlara yeteneklerini konuşturma fırsatını vermiyor. Ben ocaklardan geldim. Hedefim MHP iktidarında Spor Bakanlığı yapmak. Türkiye’nin önünü açacak projeleri hazırladım.
CHP’DEN OY İSTEDİ
Hükümete eleştiriler yapan Sancaklı, CHP’lilere de çağrıda bulundu. Sancaklı, “AKP 13 yıllık hükûmet. İyi şeylerde yaptı mutlaka ama son 3 yıldır yaptıkları her şey yanlış. 20 ilde ne yazık ki devlet yok PKK kontrolünde. Ankara başkentte bombalar patlıyor. Güvenlik sorunu var, ikinci olarak ekonomik sıkıntılar var. Üçüncü sorun Suriye sınırında savaş haline geldik. Sınırlarımızdan Rus uçakları geçiyor ve müdahale edemiyoruz. Bu üç tanesi bile hükümetin bittiğinin göstergesidir. AK Partiye oy verenler buna vebaldir. CHP’nin dördüncü vekil için 70 binden fazla oy alması lazım. Kaybetmesi için 30 binden fazla gitmesi lazım. CHP’liler HDP mi MHP mi gitsin deyip düşünerek her evden bir oyunu MHP’ye versinler” diye konuştu.
AK PARTİ’Lİ SAMİ ÇAKIR NE DİYOR?
Siyaset zor ve uzun ince bir yol. Siyasette başarılı olmak için istikrarlı olmak gerekiyor. AK Parti’nin son 3 Genel Seçimlerinde listenin gerilerinde yer alan Sayın Çakır, bu seçimlerde 6. Sırada kendisine yer bularak aday listesine girdi. Bankacı kökenli, Kocaeli’yi yakından bilen bir isim olan Sayın Çakır ile Kocaeli ve Gebze üzerine konuşup, siyaset ile ilgili görüşlerini aldım.
Kocaeli’nin tüm ilçeleri ve mahallelerini gezdiğini söyleyen Sayın Çakır, “Kocaeli’nin birçok sorunu çözülmüş durumda. Büyüyen bir kent. Büyümeden dolayı meydana gelen ihtiyaçları gidereceğiz” derken, bizde kendisinden Kocaeli’nin marka değerleri ile Türkiye kamuoyuna tanıtılması gerektiğini ve bunun için TRT’ye büyük görev düştüğünü söyledim. TRT’nin Kocaeli’ye ilgisiz kaldığından yakındım. Sayın Çakır ile yaptığımız söyleşi www.kocaeligebze.tv’nin canlı yayındaki http://kocaeligebze.tv/v/44881/ak-parti-milletvekili-adayi-sami-akir-1-kasim-secimlerini-degerl#.ViijMfnhAdU link adresinden izleyebilirsiniz. Sayın Çakır ile yaptığımız söyleşinin özet bir kısmını sizlerle paylaşıyorum.
ÇAKIR; “HER İLÇENİN BEKLENTİLERİ VAR”
AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır gazetemizi ziyaret etti. Çakır, 1 Kasım seçimleriyle ilgili gazetemize değerlendirmeler yaptı.  Türkiye 1 Kasım’a giderken 5 ay önce yaşadığı bir seçimin gölgesinde gidiyor. Herkes 5 ay önce çalışmalarını yapmıştı zaten. 2 aydan beri ülkede yaşanan şehitlerimizin olması, sahada bunları  bloke edecek bir durum var. 1 Ekim’den beri sahadayız. Her adayımız bir gün başka ilçede çalışıyor. Daha çok tekli ortamlarda, 7 Haziran’da bize oy vermeyen ama meyilli olan insanların üzerinde çalışmamızı yapıyoruz.
Her ilçenin kendine ait beklentileri var. Yerelin çalışmalarını genel destekliyor. Eğer genel desteklerse çok rahat çalışma imkanı var. AK Parti kurumsal bir partidir. Buna uygun çalışma planları var. Kocaeli yatırımlardan nasibini alan bir yer. Bu yatırımların hızlanması noktasında elimizden geleni yapacağız. Beklenti olan talepleri gündeme getireceğiz. Onları mahcup etmemek için elimizden geleni yapacağız.
HER ADAYIMIZ GEBZE’NİN ADAYI
11 adayımız var. Adayların tamamı Kocaeli’nin olduğu kadar Gebze’nin adaylarıdır. Gerçekten 1 Kasım seçimleri bir seçim değil, Türkiye bir kader oylamasına gidiyor. Ne geçireceğimiz boş bir 5 ayımız var ne toto oynar gibi bir durum ortada var. AK Parti olmadan koalisyon olmuyor, yine AK Parti’de olmadan tek başına iktidar da çıkmıyor bunu gördük.
SADECE GEBZE’DE YAPILMIYOR
Gebze diye düşünmemek lazım. Sadece Gebze’yi öne çıkarmamız lazım. Bu hizmetler sadece Gebze’de yapılmıyor. Bu hizmetlerin aktarılması istemeden de, talep olmadan da yapmamız gereken hizmetler. Hizmet toplumun ihtiyacı çıkmadan götürülebiliyorsa hizmet demektir. Hizmeti her ilçeye en kısa sürede götürmek için iktidar talep ediyoruz. Duaya ve teşekküre talip olarak hizmetlere devam edeceğiz.
Sonuç olarak, bugün MHP’li Saffet Sancaklı ve AK Parti’li Sami Çakır’ı gazetemize yaptığı ziyarette yaptığımız söyleşileri bu köşemde değerlendirip, kocaeligebze.tv’nin canlı yayınında kamuoyu ile paylaştım. Seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir