Ana Sayfa

Almanya’da Giresun tanıtım günleri

Almanya’da Giresun tanıtım günlerindeyiz

Devr-i Alem programı olarak uluslararası bir organizasyonda yer alarak başarılı bir çalışmaya daha imza atıyoruz. Geçtiğimiz aylarda çekimlerini tamamladığımız Giresun belgeseli Almanca versiyonuyla Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz ile buluşuyor.Giresun Valiliği ve Almanya’daki sivil toplum örgütleri iş birliği ile Essen kentinde Giresun tanıtım günleri düzenleniyor.Giresun Valiliğinin daveti ile cumartesi günü Almanya’ya doğru yola çıktık. Sizler bu satırları okuduğunuz sırada biz Almanya’da Giresun tanıtım günlerinde olacağız. Giresun belgeselinin sunumuyla beraber Giresun tarihi ile ilgilide bir konferans vereceğiz. Essen’de gerçekleştirilecek olan Giresun günlerinde Almanca olarak hazırlanan Giresun belgesinin de tanıtım galası yapılacak.

 Önemli görüşmeler yapacağız

Geçtiğimiz hafta Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Antalya Alanya’daki toplantısında başlatılan Türk Dünyası Gazeteciler Birliği kuruluş çalışmalarında aktif görev aldığgımızı bu sütunlarda daha önce sizlere duyurmuştuk. Avrupa Türk Basın Birliği Başkanı Hasan Şahin ile de Almanya’da görüşme yapacağız. Ayrıca Almanya’da Türkçe yayın yapan Kanal Avrupa televizyonu sahibi Ali Akkaş ile de görüşme gerçekleştireceğiz. Ayrıca kameramız yine elimizde Almanya’nın çeşitli bölgelerinde ve şehirlerinde belgesel çekimleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Giresunlular Almanya’da buluşuyor

Giresunlular Almanya’da ekonomik, kültürel tanıtım ve birliktelik için fuar düzenliyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan fuar 12- 13-14 Kasım tarihlerinde Essen kentinde gerçekleştirilecek. Giresun günlerinde Giresun’un sosyal, kültürel, tarımsal ve sanayi imkanları stantlarda tanıtılacak. Her kurum  stand açarak özel görüşmeler yapacak.. kurum stantlarında 3 gün boyunca gurbetçilerin sorunları dinlenerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulacak.Fuara Giresun  Valisi Dursun Ali Şahin, Kaymakamlar, Belediye Başkanları  GİHDER, Giresun Üniversitesi, DOKAP, DOKA, İl Özel İdaresi, GESOB, Fiskobirlik, Çaykur, Giresunspor, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, Giresun Müftülüğü, siyasi parti ve STK temsilcileri ile işadamları katılacak.

Almanca ve Türkçe Giresun belgeselini izleyebilirsiniz

Giresun Valiliğin kültür hizmeti olarak Devr-i Alem programı tarafından hazırlanan Almanca ve Türkçe Giresun belgeseli birçok televizyonun yanı sıra internette de yayınlanmakta.Devr-i Alem ekibi olarak hazırladığımız belgeselleri sizlerde  www.gebzegazetesi.com.tr adresinde ki Gebze Gazetesi TV ve www.belgeselyayincilik.com adreslerinden izleyebilirsiniz.

Giresun tanıtım kitabı

Belgesel Yayıncılık ve Devr-i Alem belgesel programı olarak yine önemli bir kültür hizmetine daha imza attık. Almanca ve İngilizce olarak hazırladığımız Giresun tanıtım kitabını Almanya’daki sivil toplum örgütü ve meslek kuruluşlarına dağıtacağız. Siz de kitabı aynı zamanda www.gebzegazetesi.com.tr  adreslerimizden inceleyebilirsiniz.

Marka Şehir Giresun’da Devr-i Alem Belgeseli

 Giresun Almanca Tanıtım Filmi

Giresun Tanıtım Kitapçığı‘nı okumak için tıklayınız…

 

 

Previous ArticleNext Article

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir