Notice: wp_enqueue_script hatalı çağırıldı. Betikler ve stiller wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, ya da login_enqueue_scripts kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.3.0 sürümünde eklendi.) in /home/belgesel/public_html/wp-includes/functions.php on line 4152
Altıntaş öncü oldu, başka babayiğit yok mu? – Belgesel Yayıncılık
2015, Ekim 2015

Altıntaş öncü oldu, başka babayiğit yok mu?

Yerli otomobil ile ilgili kamuoyunda tartışmalar devam ederken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın aradığı ilk babayiğit Gebze’den çıktı. Gebze kamuoyunun yakından tanıdığı, yaptığı okullarla adından söz ettiren Muzaffer Altıntaş, Bakan Işık’a ilk çıkacak yerli otomobile talip olduğunu söyledi. İlk çıkacak yerli otomobilin kendisine verilmesi halinde Gebze’de gösterilecek bir alana 18 derslikli bir okul yaparak devlete bağışlayacağını açıklaması kamuoyunda büyük yankı yaptı.
KAMPANYAYA İLK DESTEK GEBZE’DEN
Gazetemizin 24 Ekim 2015 sayısında bu sayfada yer alan “Yerli otomobil kampanyası başlatılmalı” başlıklı yazımız üzerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile konuşmuş, otomobile Kocaeli’li sanayici ve iş adamlarının sahip çıkmasını istemiştik. Bakan bey, birçok projelerinin olduğundan söz etmişti. Bunlar kamuoyunda tartışılırken, Muzaffer Altıntaş’ın kampanyaya sahip çıkması büyük ilgi uyandırdı. Gazetemizin 24 Ekim tarihli sayısında yer alan yazıyı http://www.gebzegazetesi.com/yerli-otomobile-destek-kampanyasi-baslatmaliyiz-makale,1266.html linkinden okuyabilirsiniz.
İLK AÇIKLAMAYI GAZETEMİZE YAPTI
Bakan Fikri Işık’ın TRT televizyonunda Gebzeli bir babayiğitin ilk çıkan yerli otomobile sahip olmak istediğini açıklaması üzerine ulusal medya Gebze’ye akın etti. Birçok televizyon kanalı ve gazete Muzaffer Altıntaş ile konuşma yaptı. Altıntaş ulusal medyaya yaptığı açıklamada, “Ben kuru bir ekmeği üç gün ıslayarak yiyip bugünlere gelen fakir bir Anadolu evladıyım. Ülkeme vefa borcum var. Ben bu araca sahip çıkıyor isem Türkiye’de herkes yerli otomobile sahip çıkmalı. Bunu başarı ile hedefe ulaştırmalıdır” diye açıklama yaptı. Altıntaş, ulusal basından önce dün sabah saatlerinde ilk açıklamayı da gazetemize yapmış oldu.
İş adamı Muzaffer Altıntaş yaptığı okullar ile özellikle de Sultan Orhan Camii’nin yıkılmasını önlemek üzere kurduğu dernek ve camiye yaptığı hizmetlerle tanınan bir isim. Altıntaş’ı iş yerinde ziyaret ederek görüşlerini aldık. Altıntaş her zaman ki babacan tavrı ile, “Ben fakirlikten gelen bir iş adamı olarak yerli otomobile sahip çıktıysam, başta Kocaeli bölgesi olmak üzere, Türkiye genelindeki tüm sanayici ve iş adamlarımız yerli otomobil projesine sahip çıkmalı. Dünya’nın en kaliteli ve en konforlu otomobilleri Türkiye’de üretilmelidir” diye konuştu.
KOCAELİLİLER NEREDE?
Bakan Sayın Fikri Işık’ın basın toplantısında da gündeme getirdiğim için burada da açıkça yazıyorum. Kocaeli hem yerli otomobil markasının ilk numunelerinin yapıldığı Gebze TÜBİTAK’a ev sahipliği yapıyor. Yerli otomobil fikrini gündeme getiren eski Bakan Nihat Ergün ve şimdiki Bakan Fikri Işık’ın seçim bölgesi Kocaeli. Türk sanayisinin atar damarı olan, 14 organize sanayi bölgesi ile organize sanayi başkenti Kocaeli, Bakan Sayın Işık’ın ‘babayiğit’ çağrısına ses vermeli ve Kocaeli komple ‘babayiğit’ olmalıdır. Yerli otomobilin üretim merkezi Kocaeli’de olmalıdır.
Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası ve Körfez Ticaret Odası başkanlarına buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Yerli otomobil olayına sahip çıkmak için kampanyalar başlatılmalı. Kocaeli’de ki tüm oda üyelerinin ortak olacağı bir anonim şirket kurulmalı ve yerli otomobil Kocaeli üretilip, dünyaya satılmalıdır.
CUMHURİYET BAYRAMI MÜJDESİ BEKLİYORUZ
Bugüne kadar sesi çıkmayan başta Kocaeli’deki Sanayi ve Ticaret Odalarımız, Meslek Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri, Sanayicilerimiz, Esnaf Odalarımız ve diğer meslek örgütleri aranan babayiğit çağrısına ses vermeli. Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı bugün yerli otomobile biz sahip çıkıyoruz müjdesi vermelidirler.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ KOCAELİ’DE KURULDU
Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönümü kutlanırken, Türkiye yerli otomobili tartışıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulup, dünyaya duyurulduğu yer Kocaeli. Mustafa Kemal Paşa, 16 Ocak 1923’te Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulacağını Kocaeli’de yaptığı basın toplantısı ile açıklamıştı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş müjdesinin verildiği Kocaeli şimdi Türkiye için çok önemli bir prestij olan yerli otomobil olayına sahip çıkmalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş müjdesinin verildiği basın toplantısı ile ilgili daha önce kaleme aldığım yazıyı Çalışan Gazeteciler Gününü ve Atatürk’ün Basın toplantısı başlıklı yazımı http://www.yenigebze.com.tr/Koseyazisi-13065-calisan-gazeteciler-gununu-ve-ataturkun-basin-toplantisi.html veYerli Otomobil Türkiye’nin şerefidir başlıklı yazımı http://www.gebzegazetesi.com/yerli-otomobil-turkiyenin-serefidir-makale,1270.html adresindeki linkten okuyabilirsiniz.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir