Notice: wp_enqueue_script hatalı çağırıldı. Betikler ve stiller wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, ya da login_enqueue_scripts kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.3.0 sürümünde eklendi.) in /home/belgesel/public_html/wp-includes/functions.php on line 4152
Aygün’den tarihi adım! – Belgesel Yayıncılık
Ana Sayfa

Aygün’den tarihi adım!

AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekilli Zeki Aygün tarihi bir ayıbı düzeltmek için harekete geçerek Osmanlı dönemine ait arma ve tuğraların silinmesine yönelik yasanın değişmesi için kanun teklifi hazırladı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, TBMM’de ki makam odasında Gazetemiz Kurucusu ve Devri Alem Belgesel Programı yapımcısı İsmail Kahraman’ı ağırladı. Aynı zamanda AK Parti’nin MKYK Üyesi olan Aygün, Meclis çalışmalarını gazetemize anlatıp, kültürel ve tarihi çalışmalarını anlattı. 1925 yılında Rize Milletvekili Ekrem Rize’nin kanun teklifi ile yasalaşan, tarihi binalardaki yazı ve tuğraların silinmesini öngören yasanın halen yürürlükte olduğunu hatırlatan Zeki Aygün, yasanın değiştirilmesi içijn kanun teklifi vereceğini söyledi.
YASA TEKLİFİ VERECEK
Tarihi değerlerin önemine değinen Aygün, “Geçmişini bilmeyen geleceğini tayin edemez. Bizde bu toplumun bugününü ve geleceğini tayin edeceğimiz için tarihi iyi bilmemiz lazım. Maalesef bizim eğitim gördüğümüz dönemdeki öğrendiğimiz, okuduğumuz tarih kitapları bize yakın tarihimizi öğretmedi. Ben bir yazın televizyon programında tarihçi yazarımızı dinlerken, 1925 yılında Ekrem Rize isminde bir milletvekilimizin Osmanlı ve geçmişten kalan tüm tarihi eserlerimizdeki üzerinde armaların, o gün ki padişahın veya yönetimin tuğrasının silindi ve onun yerine de yeni Cumhuriyet değerlerine istinaden bir yapıların monte edilmesiydi. Bu yasanın halen yürürlükte olduğunu gördüm. Bu yasanın tekrar orijinal haline dönmesini istiyorum. Çünkü ecdattan bize bir miras kaldıysa bunu nüfus kâğıdı ile beraber bizim taşımamız gerektiğine inandım. Bu yasanın değişmesi için bir grup arkadaş ile imza altına alıp 24. Dönemde meclise getirmiştik. Şimdi 26. Dönemde tekrar bunu yeniledim. Kültür Bakanlığı ile de görüştüm. Tekrar bunu gündeme getireceğiz.
AYNI OYUNLAR OYNANIYOR
Ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinen Aygün, “100 yıl önce Osmanlı İmparatorluğunu haçlı seferlerini yapan ülkeler bugün aynı oyunu bu topraklarda oynuyorlar. O gün kullandıkları maşalara bakıyorsunuz, işte Anzaklar, Afrikalılar, bugün oluşturdukları maşalara bakıyorsunuz, PKK, DH-KPC gibi yapıları kullanıyorlar. Medeniyetten, insan haklarından bahsedenlerin maalesef bunları söylemde yaptığını, eylemde olmadığını görüyoruz. Buda bizi bir insan, bir yönetici ve sorumlu insan olarak üzüyor. O yüzden biz bugüne kadar bu eksiklikle bugüne gelip, bugün gerçekleri görüyoruz.”dedi.
Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bayan | mersinescorthande.com | trt 1 canlı