Notice: wp_enqueue_script hatalı çağırıldı. Betikler ve stiller wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, ya da login_enqueue_scripts kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.3.0 sürümünde eklendi.) in /home/belgesel/public_html/wp-includes/functions.php on line 4152
Başkan Karaosmanoğlu’ndan Açıklama Bekliyoruz… – Belgesel Yayıncılık
2009

Başkan Karaosmanoğlu’ndan Açıklama Bekliyoruz…

Gazetemiz günlerdir yazıyor.  Dilovası’nda 200 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan Mermerciler Fuarı’nın önce 1/ 5000’lik planlara işlenip daha sonra da sessiz sedasız Büyükşehir meclisinden geçtiği ortaya çıktı.  Bazı Ak Parti   milletvekilleri ile Başkan Yaman’ın da büyükşehir belediyesi’nin bu kararına karşı çıktığı  söyleniyor. Herkesi rahatsız eden bu projeye Karaosmanoğlu’nun nasıl onay verdiği merak ediliyor. Çevresi Organize sanayi bölgeleri ile kuşatılan Dilovası, sanayiden kaynaklanan çevre ve hava kirliliğinin bedelini ödemeye devam ederken Dilovası’na büyük bir külfet getirecek Uluslararası Mermerciler ve fuarı ve borsası ilçede şok etkisi yarattı.

*Mermerciler OSB’de kaç mermerci var ?

    Köseler,  Demirciler  bölgesinde “ Mermerciler OSB adı ile kurulan  Organize sanayi bölgesi bugün mermerciler yerine  çok  başka  bir alanda hizmet veriyor. Gebze  bölgesi OSB  adı altında  adeta  haraç mezat satıldı ve büyük   rantlar elde edildi. Özde değil, sözde kurulan  bazı OSB’ciler  Gebze arazilerinden  haksız  rant elde ettiler. Artık Gebze bölgesi  sözde OSB adı altında  haraç mezat satılmasın.  Gebze üzerinden  haksız ranat elde edilmesin Büyükşehir Belediye başkanı  sayın Karaosmanoğlu’ndan  bu konuda  açıklama  bekliyoruz.

   Gazetemizin konuyla ilgili  yayınları devam edecek. milletvekilleri aracılığı ile Türiye Büyük millet Meclisi başkanlığı ve  Başbakan’a  soru önergesi  verdirecektir.   Gebze bölgesi artık sanayi yükünü  çekemiyor. Gebze ye gerçekten yazık oluyor. Merak edip soruyorum.. Acaba  mermerciler  adı ile kurulan  Köseler köyündeki  OSB’de  kaç mermerci var? Başkan  sayın Karaosmanoğlu lütfen araştırıp açıklama yapmalı.

* OSB‘ler  TBMM gündemine getirilmeli..

   Gebze bölgesi tam bir OSB cenneti. Önüne gelen  OSB kurdu. Yıllar önce dönemin Kocaeli milletvekili sayın Şevket Kazan aracılığı ile  TBMM’ye  GOSB ile ilgili soru önergesi verdirmiştik. Bilgileri TBMM  arşivinde var.

   İMES,İMİS,DOSB ve Kimyacılar OSB’ye ile etrafı çevrili olan Dilovası’nda DOSB hariç, diğer OSB’lerin doluluk oranı çok düşük iken, Dilovası’nın yükünü kat kat artıracak ve yıllardır çözüm bekleyen sorunların çözümünü bir kat daha zorlaştıracak mermerciler borsası kurulacak  araziyi Büyükşehir’in 1/ 5 binlik planda yerini ayırması ve geçtiğimiz haziran meclisinde de sessiz sedasız meclisten geçirmesi  gerçekten  çok manidar. Her fırsatta Dilovası’na önem verdiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı  sayın  İbrahim Karamosmanoğlu Dilovası halkının tepki verdiği bu karara nasıl onay verdiğini  kamuoyuna  açıklamalı.

   Yeni OSB kurmak bir yana, tıpkı kömürcüler OSB gibi, İmes ve  Kimyacılar OSB’de  kaldırılmalı. OSB konusu  ciddi şekilde  araştırılıp  bir Meclis  araştırması  önergesi ile  Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirilmeli.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir