Notice: wp_enqueue_script hatalı çağırıldı. Betikler ve stiller wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, ya da login_enqueue_scripts kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.3.0 sürümünde eklendi.) in /home/belgesel/public_html/wp-includes/functions.php on line 4152
Belediye Başkanı Köşker’in Başarısı – Belgesel Yayıncılık
2009

Belediye Başkanı Köşker’in Başarısı

  Belediyeler önemli makamlar. İnsanın doğumundan, evlenmesine ve   ölümüne kadar  ilgilenip , bir çok hizmet veren   resmi  devlet  kurumu.  5 Yılda bir kendimizin   seçtiği Belediye  başkanları çok iyi  çalışmalı. Nerede olursam  olayım, belediye hizmetleri ve Gebzeyi  yakından takip etmekteyim.Deyim yerinde ise bir ayağım Gebze’de. Gebze  gündemini takip etmek Gebzye karşı bir vefa borcu.

    Belgesel  tv programı  çekmek  üzere çıktığım 15 günlük  Anadolu  gezimin ardından önceki gün Gebze’ye döner dönmez   bu gün  ilk iş Başkan Köşkerin basın toplantısını  yorumlayacağım. Anadolu’da yaptığım 15 günlük  gezi boyunca bölge ile ilgili çok önemli araştırmalar yapıp, tarihe önemli not düştük. Bu gezimle ilgili yaptığım araştırmaları zaman zaman bu köşede  sizlerle paylaşacağım.

  * BAŞKAN  İLE  SOHBET

  Gebze’ye döner dönmez ayağımın tozu ile dün sabah  Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in düzenlediği basın toplantısına katıldım.

  Sabah erken  geldiğim  Eskihisar’da   başkan ile  saihilde yürüyüş yaptık, balıkçılarla  birlikte çay içip, Eskihisar  bölgesindeki yatırmlarla ilgili konuştuk. Sayın Köşker, basın toplantısında çok önemli mesajlar verdi. Köşker’in açıklamaları ile ilgili gazetemizde arkadaşlarımız ginuş bur  haber yaptı.  Evet, son 15 günümü Anadolu’nun  değişik illerinde geçirsem de Gebze’den hiç kopmadım. Her gittiğim ilde yaptığım araştırmalar ve gözlemlerode bu bölgeleri Gebze ile kıyaslamadan geçemedim. Acı ama gerçek , Anadolu’nun bir çok il ve ilçesi Gebze’ye göre çok gelişmiş. Bölgede yapılan yatırımlardan bölge halkıda oldukça memnun. Gebze’nini vergileri siyaseten güçlü olan   illere gittiğini yerinde tesbit ettim.

 *GEBZE İLE KIYASLADIM

   Kütahya, Bursa, Kastamonu, Çorum, Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane illerinde 15 günlük gezim boyunca çok önemli araştırmalar yaptım. Bu bölgelerdeki gezim sonrası, Gebzeliler adına bir kez daha üzüldüm. 4 ilçeye bölünmeden önce 500 bin’in üzerinde bir nufusu içerisinde barındıran Gebze bölgesi,  Anadolu’da  10-15 bin nufuslu bir ilçeden dahi geride. Bir çok yerde Üniversiteler bile varken, Türk sanayinin kalbi konumunda bulunan Gebze’yi bir üniversite bile çok görülmüş.

   Başkan sayın Köşker olumlu ve  güzel düşünüp, güzel şeyler söylen bir insan. Sinerji veriyor. Ancak  acı gerçekleri söylemeden geçmek olmaz. Gebze hak ettiği hizmeti alması için top yekün  bir çalışma başlatmalı.

  * GEBZEYİ  MARKA ŞEHİR YAPMAK..

     Gebze olarak ödedeğimiz vergilere ve aldığımız  devlet yatırımlarına baktığımızda durumun ne kadar vahim olduğu ortada

Ülke ekonomisine ve bütçeye büyük katkı sağlamamasına rağmen Gebze’nin hakkını alamaması çok kötü. Gebze varlık içinde   yokluk çekiyor. Gebze çok şanslı bir bölge.  Gebze’nin  bir çok değeri var, Sayın Köşker  bu değerleri bir bir ortaya çıkartmak  peşinde. Başta belediye başkanları Milletvekilleri  olmak üzerine  herkes,Gebze’nin marka şehir olması için üzerine  düşen görevi   yerine getirilmeli. Boş  sözler  ve yaldızlı lafları bir kenara bırakıp devletden hakkımız olan hizmetleri almalızyız Evet, Gebze bölgesi  Anadoluya göre çok geride olsada . İlçemizi marka şehir yapmak bizlerin elinde, Yeterki sayın   başkan Köşker’in  söylediği gibi  herkes üzürine  düşan görevi  yapıp,  Gebzeye  sahip çıksın

    Sonuç olarak  Sayın Başkan Köşker’in, kültürel   hiç bir  yararı olmayan Festivalleri  durdurup , israfa karşı aldığı  olumlu  tavır başta olmak üzere, güzel görüp, güzel düşüme önerisi. Her şeye olumlu bakma önersi ve  sorunları, sorun  olmadan diyalogla çözme  fikrini  yürekten   destekliyorum.

  Sayın  Adnan Köşker’in başarısı Gebze’nin başarısı  olacaktır. Gebze bir gün “ Sanayi, Bilim, teknoloji, kültür ve Turizm’de Marka Şehir olacaktır…

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir