Notice: wp_enqueue_script hatalı çağırıldı. Betikler ve stiller wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, ya da login_enqueue_scripts kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.3.0 sürümünde eklendi.) in /home/belgesel/public_html/wp-includes/functions.php on line 4152
Dilovası Gerçeği ve Polisan’ın Yemeği – Belgesel Yayıncılık
2009

Dilovası Gerçeği ve Polisan’ın Yemeği

Polisan Yönetim Kurulu Başkanı  Necmettin Bitlis’in Dilovası’ndaki çiftliğinde verdiği  geleneksel  yaz yemeğine  katıldım.  Yemekte çok sayıda davetli ve önemli kişiler vardı.

   İstanbul’dan ve Ankara’dan gelen eski bakanlar, milletvekilleri Bitlis’in yemeğine ilgi gösterdiler: Eski içişleri bakanı Abdülkadir Aksu, Eski bakanlarda Güldal Akşit,  Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Vali Sözer ve çok sayıda işadamının katıldığı yemekte tam anlamıyla rezil olduk.  Foseptik gibi açıktan akan Dilderesi’nin pis kokusu yemeğe katılan davetlileri rahatsız etti. Nefes almakta bile zorlandığımız bir yemek oldu.  Polisan’ın çiftliğine giderken, Anadolu’daki köyleri anladıran küçük küçük evler gözümüze çarparken, hemen bu evlerin aşağı tarafı ise fabriklarla dolu. Yukarısında ise Polisan’ın müthiş çiftliği bulunuyor

Evet Dilovası gerçekten çok farklı  tam anlamı ile 3 yüzlü bir bölge..

    Dil Deresine bir çözüm bulunmalı. Başkan Karaosmanoğlu burayı ıslah edip yaşanılabilir hale getireceğini ve çevre kirliliğini en aza indireceğini bir sene önceki ayni yemekte  söylemişti. Oysaki her geçen gün buranın daha da kötü hale geldiğini görüyoruz. Büyükşehir Belediyesi burası için geçen bir yıl boyunca hiç .bir çalışma yapmadı. Deyim yerinde ise Dilderesi pislik akıyor.

Yetkililer artık Dil deresinin çevre sorunlarıyla ilgilenmeli. Rezil olduğumuz bu davet herkes ders çıkarmalı. Belediye başkalığı makamı önemli bir yerdir ve o makamlarda oturan başkanları görevlerini hakkıyla yerini getirmelidirler. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere Kocaeli Valiliğini göreve davet ediyoruz.Şimdi gelin bir yıl önce bu köşede yer alan  yazıyı birlikte okuyalim.

   Bakın bir yıl  önce  “ Polisan yemeği ile ilgili ne  yazmıştık?…..

 Dilovası Zirvesi’nin Ardından  ( 7 Ağustos 2008

 Polisan Holding yönetim kurulu Başkanı Necmettin Bitlis’in katkılarıyla güzel  bir zirveye ev sahipliğini yaptı. Kocaeli protokolü  tam kadro  Polisan’ın  Dilderesi’ndeki  çiftliğinde  toplanıp  hasret giderdi.

Son dönemlerde adından hep kötü olaylardan söz edilen Dilovası, önceki akşamki  zirvede tarihi bir gün yaşandı. Çiftlik  adeta  yalancı cennet gibi. Zirveye Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül yanı sıra Kocaeli bölgesinden iş ve siyasete yön veren birçok kişi katıldı.

 * BİTLİS ÖRNEK OLMALI

Böylesine güzel bir ortamda il ve ilçe  protokollerini Diliskelesi’ndeki çiftlikte buluşturma başaran, Polisan A.Ş yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis’in Gebze  bölgesindeki tüm sanayi kuruluşlarına örnek olacak bir çalışmaya imza atması bizleri sevindirdi. Bitlis’in Dilovası’nda yaptırdığı bu çiftliği, bölgede eğitim öğretim yapan okullara da açmalı. Dilovası artık çevre kirliği ve Ergenekon iddialarının yerine böylesine etkinliklerle anılmalı

Önceki akşam katıldığım bu zirvede Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük’le görüşme imkânı buldum.

  *ŞEHİTLİKLER AĞAÇLANDIRILMALI

Milli Savunma Bakanı  Sayın  Vecdi Gönül’’den, Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki şehitliklerin ağaçlandırılması için bakanlığın kampanya başlatılmasını istedim. Kampanya üzerinde çalışmalar yapacaklarını  söyleyen Gönül  “ Şehitlerimiz  Fidanlarda  Yaşasın” kampanyasına   sıcak baktı.

 Bakan Gönül  Gebze  gezisi ile ilgili  şu bilgileri de verdi. TÜBİTAK’da  Savunma Sanayi Müsteşarlığı fonundan verdiğimiz projeleri takip etmek üzere geldim. Yetkililer projelerle ilgili geniş bilgi verdiler. Gördüm ki, hepsi programlanmış bir şekilde ve başarıyla gidiyor. Bundan fevkalade memnun oldum. Bunlar savunmayla ilgili hayati derecede önemli projeler. Türkiye’nin teknolojik olarak geldiği noktayı müşahede etmekten ayrıca memnun oldum.” diye konuştu.

 Sayın Gönül artık İzmir milletvekili. Bizim Sayın Gönül’den  Gebze   adına bir isteğimiz  var. TÜBİTAK Sahasındaki Atatürk’ün vasiyeti   olan Anibal’ın  bulunduğu bölgeyi   Gebze halkının  hizmetine  açması için  çalışma yapmalı.

DİLDERESİ NEDEN   ÇAMUR AKIYOR?

  Dilovası zirvesine katılanları,  adeta çamur akan  Dilderesi’ni durumu  çok  üzdü. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na  çamur  akan Dilderesi’ni göstererek neden bu kadar kirli olduğunu sordum. Karaosmanoğlu sorumuz üzerine Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sayın  İlyas Şeker’i yanına  çağırıp, konu üzerinde  araştırmalar yapmasını istedi Dilderesi’ni kirletenlere gerekli cezai yaptırımın uygulanacağını söyledi

GEBZE  KOCAELİ’NİN BİRİNCİ İLÇESİ.

Zirvede görüştüğüm İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük ise, Gebze’deki öğrenci sayısı İzmit merkez ilçeye göre,  çok daha fazla olduğu için Gebze  birinci,  merkez ilçe İzmit’in ikinci sırada, üçüncü sırada ise Darıca olduğunu söyledi.

 İl Milli Eğitim Müdürünün Gebze bölgesine büyük yatırımların yapıldığını da sözlerine ekledi. Mehmet Küçük’ün bu sözleri bizlere Gebze eğitimi için sevindirdi. Umut ediyoruz ki Eğitim ve Öğretim konusunda Mehmet Küçük, gerekli desteği Gebze’ye vererek nice ÖSS ve OKS şampiyonların ve geleceğin önde gelen kişilerin Gebze’den çıkmasına ön ayak olur.

  * Polisan’ın  çiftliğini  sizde görüp örnek alın.

    Evet,  Gebze,   Darıca ve  Çayırova   ilçelerimizdeki sanayicilerimizde   tıpkı  Sayın  Necmettin Bey gibi bir zirve toplayıp yeni ilçe olmanın  keyfini çıkartıp  ilçe protokolünü bir biri ile kaynaştırabilir.Dilovası  zirvesi gerçekten  her bakımdan güzel ve örnek alınacak bir zirveydi. Herkesi Polisan’ın Dilderesi’ndeki adeta yalancı cennet olan Çiftliğini görüp örnek almaya davet ediyorum.     (7 Ağustos 2009)

      Evet aradan bir yıl geçti ve Dil deresi  çevreyi kirletmeye  devam  edilyor. Büyükşehir Belediye başkanı  Dilderesi ile ilgili  hiç bir şey yapmamış ki  dere dahada kötü akıyor. Dilderesi ile ilgili gazetemiz  üzerine düşen görevi yerine getirecek  ve  Devletin  Ankaradaki  ilgili birimlerine  şikayet yazısı gönderecektir. Sadece Dilderesi değil Eskihisar ve Çayırova dereleride  çevreyi  kirletip  zehir akmaya   devam ediyor.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir