Notice: wp_enqueue_script hatalı çağırıldı. Betikler ve stiller wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, ya da login_enqueue_scripts kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.3.0 sürümünde eklendi.) in /home/belgesel/public_html/wp-includes/functions.php on line 4152
Gebze bölgesi hizmet bekliyor – Belgesel Yayıncılık
2015, Kasım 2015

Gebze bölgesi hizmet bekliyor

1 Kasım seçimlerinin yankıları devam ediyor. AK Parti’nin Türkiye genelinde aldığı oyun analizleri anket firmaları tarafından yapılırken, seçim sonuçları ile ilgili tartışmalar da devam ediyor. 1 Kasım seçimleri Türk siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden bir tanesiydi. Sonuçlarıyla birlikte de tarihte önemli bir yer edinecektir.
 
Türkiye genelinde alınan sonuçlar kadar, Gebze bölgesinde de alınan sonuçlar tartışılmaya devam ediliyor. Türkiye ortalamasının üstüne çıkan Gebze bölgesinde AK Parti’nin aldığı başarıyı bu köşeden sizlerle paylaşarak tarihe not düşüp zamana noterlik ediyoruz. Hasan Soba başkanlığındaki AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı, Gebze’de aldığı oy oranı ile son 59 yılın oy rekorunu kırdı. Yine Zafer Kılıç başkanlığındaki Çayırova İlçe Teşkilatı, Çayırova’da hiçbir partinin alamadığı bir oy oranını aldı. Darıca’da ise Muzaffer Bıyık başkanlığındaki ilçe teşkilatı, CHP’nin yıllardır birinci parti olarak çıktığı mahallelerde birinciliği alarak Darıca’da AK Parti tarihinde ilk kez tüm mahallelerde birinci oldu. Dilovası’nda ise Osman Akbulut başkanlığındaki ilçe teşkilatı Kocaeli’deki en fazla oy artışını sağlayan ilçe oldu. 1 Kasım’da Dilovası’nda AK Parti, %15 oy artışı sağladı.
 
Evet, bölgemizde AK Parti adına durum böyle gerçekleşti. Bu sonuçların ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili seçilen Sayın Cemil Yaman, Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut’u gazetemizde ağırlayarak söyleşi gerçekleştirdik. Yeni milletvekili seçilen Cemil Yaman beyefendi ve ilçe başkanları arasında sıkı bir diyalog var. Aynı şekilde ilçe başkanları da ciddi bir birliktelik oluşturmuşlar. Siyasette birlikte hareket etmek, birlik içerisinde hizmet etmek önemlidir. Ben bu birlikteliğin devam etmesini dilerken, Milletvekili Cemil Yaman ve İlçe Başkanları ile yaptığımız söyleşinin kısa bir özetini sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
“İNANDIK VE BAŞARDIK!”
 
AK Parti Kocaeli milletvekili Cemil Yaman, Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova ilçe Başkanı Zafer Kılıç ve Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ile 1 Kasım seçimlerini değerlendirdik. Başkanlar başarının sırrını açıkladı: “İnandık, çalıştık ve başardık.”
 
Nasıl bir Milletvekili olacaksınız?
 
CEMİL YAMAN:Benim için Milletvekili olup olmamak çok önemli değil. Bu makamlarda birileri olacak. Ortak akıla önem verdim. 20’li yaşlarda Teşkilat yöneticiliği, 30’lu yaşlarda Belediye Başkanlığı yaptım. 40’lı yaşlarda milletvekili oldum. Gerçekleştirebileceğimiz işleri yapacağız. Halka yapamayacağımız şeylerin umudunu vermeyeceğiz. İnsanların gülümsemeleri bizi mutlu eder. Milletvekili olmamız bazı inanları da çok sevindirip mutlu etti. Hiç tanımadığım insanların sevindiğini gördük. Daha fazla işler yapacağız. AK Parti proje hareketidir. Bu zamana kadar yaptıklarımızın Daha iyisini, daha büyüğünü yapacağız. Bu bölgenin sorun ve sıkıntılarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü için çalışacağız. Örnekler verirsek, Dilovası insanı çöpün kaldırılmasını, kömürcülerin ıslah edilmesini istediler. Gebze Bölgesi, hızlı büyüyor. Özellikle Gebze’nin trafik sorunu her geçen gün artıyor. Çayırova nüfusu, Darıca nüfusu artıyor tedbirlerini almak lazım. Buna göre planlamak lazım. Yarına hazırlamak lazım. Bunları tek tek oturup konuşacağız.
 
Dört ilçenin AK Parti’ye verdiği oy, MHP’nin il genelinde aldığı oydan daha fazla, CHP’ye ise çok yakın. Nasıl değerlendirmek gerekir?
 
HASAN SOBA: 4 İlçe AK Parti’ye hep güçlü destek verdi. 1 Kasımda bu artarak devam etti. 128 bin iyi bir oy. Bakanımız 121 bin hedefi vermişti 7 Haziranda. Listeyle alakalı çok eleştiriler olmuştu. Ama biz 4 ilçe olarak inanıyorduk 7 vekil çıkaracağımıza. Buna göre stratejimizi belirledik. Kocaeli teşkilatları olarak iyi çalıştık. Güzel bir seçim atmosferi, yaşandı. tam bir demokrasi adına önemli gelişmelerdi. Yüzde 90 katılım vardı Gebze’de. 5 ay içinde yüzde 88’e varan bir katılım oldu. Hizmet noktasına çok sıkıntılar yoktu hizmetleri zaten alıyordu. Ama daha iyisini alması için mücadele edeceğiz. Ortak kararlar aldığımızda oluyor. AK Parti açısından önemlidir. 1 Kasım sonuçları değil de bizim için kıstas hala 7 Haziran sonuçlarıdır. 1 Kasım sonuçlarıyla hareket edersek zaman su gibi geçiyor. Ülke seçim atmosferine giriyor.  Bu sonuçları unutmadık ve unutmayacağız.
 
BIYIK: 7 HAZİRAN’I UNUTMAYACAĞIZ
Darıca’nın tüm mahallelerinde birinci oldunuz ve diğer partilerin kalelerini de aldınız. Darıca’nın sonuçlarını nasıl yorumlamak gerekir?
 
MUZAFFER BIYIK: Darıca’nın CHP kalesi olarak bilinen Yeni, Yalı ve Zincirlikluyu mahallerinde birincilik önemliydi. 7 Haziran’da bu üç mahallede de birinciydik ama  sadece 7  Piri Reiste HDP birinci olmuştu. İyi bir kampanya süreci olmuştu. Başarısızlık varsa genel Başkan’dan sandık müşahidine kadar etkisi vardır. Biz 7 Haziranda hep birbirimizle istişare yaptık. 7 Haziranı asla unutmayacağız. O günleri unutmamak lazım. Unutmaya da niyetimiz yok o bize çok büyük ders oldu. Bunun için 7 Haziran yazılı stickerlar bile hazırladık. 2 Kasımı da unutmayıp arada ki farkı görmek lazım. sayın vekilimizle iyi hizmet etmeye çalışacağız. 2019 ve 2023 bize çok yakın seçimler. Merkez mahallelerde 3 yerde birinci olduk. Daha önce geçemiyorduk. Bağlarbaşı 3 seçimdir birinci oluyoruz o üç mahallede hiç birinci olamamıştık. Başarı varsa herkesin payı vardır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Üzerimize düşeni yaptıysak ne mutlu bizlere.
 
AKBULUT: DİLOVASI’NI KAŞIMAYA ÇALIŞTILAR
 
Dilovası oyunu en çok artıran (Yüzde 15) ilçe olarak birinci oldu. Bu başarıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?
OSMAN AKBULUT: Sahada şunu gördük ki bugüne kadar kardeşliğin, dostluğun, arkadaşlığın, samimiyetin ne olduğunu gördük. Hiç bir problem yaşamadan güzel bir kampanya yürüttük. Diğer Partileri de tek tek aradım. Dilovası’nı hep kaşımaya çalıştılar. Dilovası’na o kadar önem veriyorlardı ki HDP Genel başkanını getirdiler. Ama o sıcaklığı bulamadılar. Demirtaş en fazla 1500 kişiye konuştu. 15 bin dediler ama bu mümkün değil. Dilovası’nda bir kaç gün sonra bizde program yaptık onu görselerdi herhâlde 45 bin kişi derlerdi. Dilovası’nda kardeşlik ve dostluk adına güzel bir örnek sergiledik. Dilovası’nın nüfusu 50 bin olmasından dolayı en az 30 bini birbirini tanıyor. Bazen haberlerde olumsuz yazılar yazıyor ama kimse inanmıyor. Halk eğer inansaydı bunlar olmazdı. Bizler her partinin seçmeninden oy aldık. 7 Haziranda AK Partili olup ta oy vermeyenlerden oy aldık. HDP geçsin diyenlerde vardı onlardan oylarımızı geri aldık. HDP barajı aşsa da sorunu çözemediği görüldü. AK Parti’ye tekrar dönüş başladı. Dilovası’nda sorunsuz bir seçim atlattığımız için mutluyuz tabi ki. Diğer ilçe başkanlarımızla da görüştük. Aday adayı iken verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Aday olduktan sonra gereğinin yapılacağına inanıyorduk. Dilovası’ndan çıkan aday adayını desteklemeleri önemli. Biz genel merkeze giderken bile hep birlikte olduk. İstişarelerimizi yaptık, neden oyların düştüğünü hep konuştuk. Bizim için bizi temsil edecek oylarımız temsil edecek bir arkadaşımızın olması önemli. Aldığımız sonuçtan memnunum.
 
KILIÇ: ASIL BUNDAN SONRA BAŞLIYORUZ
 
Gebze Gazetesi: Çayırova en yüksek oy alan ilçelerden biri oldu. Çayırova’da ki seçim sonuçları için neler söylemek istersiniz?
 
ZAFER KILIÇ: AK Parti’de göreve başladığımızda 23 yaşındaydık. Gençlik kollarından geldik. AK Parti’nin Ellerinde büyüdük diyelim. AK Partide siyaset yapmayı seviyorum. Bunun en büyük nedeni kefeni koltuğunun altında bir Lideri ve karşısında dış mihraklar var. İlçelerde gerçek bir uyum var. Bu uyum sahaya yansıyor. Gebze’nin ayrı bir önemi var. Siyasi tecrübeleri daha çok Muzaffer ağabeyden alıyoruz. Bizim için ilçelerin Darıca, Dilovası diye önemi yok, biz birlikte güçlüyüz. Bir arada istersek her konuda bölgeye güzel hizmet alanları oluşuyor. 4 ilçe Başkanı biz inandık ve söz verdik. Herkes sahaya çıktı. Çok önemli bir seçim geçirdik. Kuruluşundan bugüne her seçimde başarılı sonuç aldığımız için 7 Haziran’ı kaldıramadım. Hep aklıma 7 Haziran geldi. 7 Haziran bizim için bir dersti. En hayırlısı buydu. 7 Haziran’da herkes ders çıkardı. Güzel atılımlar oldu ardından. Bütün Enerji sahaya yansıdı. Hep beraber çalıştık. Herkes bu işin sorumluluğunda güzel işler yaptı. Kocaeli’de 7.vekili Türkiye’de 317 vekili gönderdik. Bu ülkenin istikrara ihtiyacı var. İnsanlarda rahatlama var, gerginlik gitti. Her yerde istikrar önemli. Asıl bundan sonra işimiz var. 2019 da seçimler var zaman su gibi geçiyor. Görevimiz asıl şimdi başlıyor. Güzel hizmetler getireceğiz inşallah amacımız bu. Çayırova’da çok yüksek oy aldık. Şevki başkanın emeği var. Belediye Başkanlarımızda çok iyi çalışıyor teşekkür ediyor. Bu anlamda o da çok önemli.
 
Evet, Milletvekili Sayın Cemil Yaman, İlçe Başkanlarının da dediği gibi; başarıya ulaşmak için inanmak ve çalışmak gerekiyor. Bunu yaptığınız takdir de başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Bunun siyasetteki örneğini 1 Kasım seçimlerinde yaşadık. Milletvekili Cemil Yaman ve ilçe başkanlarının birlikteliğinin devam ederek, bu sıkı diyalog ile Gebze’ye önemli hizmetlerin yapılabileceğini düşünüyorum. Birlikten, kuvvet doğar derler. Bu birliktelik şuanda Gebze bölgesinde var. Artık hizmet zamanı.
Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir