Gebze Sanayi ve Bilim Tarihi Kitapçığı

Gebze tarihi zirveye hazırlanıyor

Adını dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına gururla yazdıran Gebze Teknik Üniversitesi, bir ilke imza atarak, akademik hayatla reel sektörü “gerçek anlamda” ilk kez bir araya getiriyor.

Türkiye sanayisinin merkez üssü olan ve en büyük bin kuruluşun yüzde 15’ini barındıran Kocaeli ve Gebze bölgesinin İK, Ar-Ge, yeni teknoloji ve endüstriyel gelişmelerinin Türkiye’nin 2023 hedeflerine katkısı,Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecek “Dünyanın ilk sanayi ve teknoloji zirvesi”nde masaya yatırılacak.
Sanayi ve Teknoloji zirvesine Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü katılacak.
Bilim teknoloji ve sanayi tarihinde Kocaeli ve Gebze bölgesinin çok önemli yeri var.
Bakan Faruk özlüye kocaeli sanayi tarihi ile ilgili hazırladığımız tarihi araştırma raporu vermiştik. Bakan Özlü araştırmamıza büyük ilgi göstermiş hazırladığımız kitapçığa teşekkür etmişti.

“Dünyanın ilk sanayi ve teknoloji zirvesi” dolayısı ile, hazırladığımız kitapçığın linkini sizlerle paylaşıyoruz.

http://www.belgeselyayincilik.com/wp-content/uploads/2018/04/dünden-bugüne-kocaeli-sanayi-tarihi.pdf

İlim kültür tarih ve teknoloji merkezi İKTAV Belgesel Yayıncılık, devri alem belgesel tv programı olarak kocaeli sanayi tarihi ile ilgili hazırladığımız sanayi tarihi belgeselimizin özet bölümünü zirve dolayısı ile sizlerle paylaşıyoruz
https://www.youtube.com/watch?v=Kjb7yr81IAQ

 

 

 

Paylaşmak istermisiniz ?

About Belgesel Yayıncılık