Ana Sayfa

Kahraman Safran Film festivalinde

Bu yıl 16’ncı kez düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu belgesel film festivali Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bugün başlıyor. Pazar gününe dek sürecek olan festivalde İsmail Kahraman tarafından hazırlanan Doğru Türkistan belgeseli de gösterime girecek ve izleyici karşısına çıkacak.

Bugün start alıyor

Bu yıl 16’ncı kez düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu belgesel film festivali Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bugün başlıyor. Pazar gününe dek sürecek olan festivalde İsmail Kahraman tarafından hazırlanan Doğru Türkistan belgeseli de gösterime girecek ve izleyici karşısına çıkacak. 6. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde paneller, söyleşiler, resitaller ve sergiler gibi birçok etkinlik yer alacak.

Geleneksel

Festival Komitesi Başkanı ve Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin, Safranbolu için bir gurur kaynağı olduğunu kaydederek, “UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu’nun güzelliklerini herkesin yaşamasını istiyoruz. Festivalimizde kültürel etkinlikler ağırlıktadır. Festivalimize katılacaklar, ayrıca Safranbolu’nun geçmişte, tarih içinde nasıl yaşadığını görme imkanına da kavuşacaklar” dedi.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir